אודות

בידיים שגידלו באהבה, בחוכמה ובמסירות מקצועית דורות של ילדים בהוד השרון ובכפר סבא, אנו טלי וצופית מ"גן דרור כפר סבא" מאמינות כי דרך שיטת "הילד במרכז" אנו תורמות לתחושת ערך עצמי, ביטחון ומיצוי הפוטנציאל אצל הילדים ושואפות לשמר את הסקרנות, ההתלהבות הטבעית והראיה הרעננה של הילדים. ההורים הם חלק חשוב בתהליך החינוכי ולכן אנו מאמינות בקשר הדוק בינם לבין הצוות המקצועי. 

 

מי אנחנו:

אנו צוות הגן מקדישות זמן ומחשבה רבים להאזנה לילד, לצרכיו, לרעיונותיו ולתיאוריות שלו על העולם כפי שנתפס בעיניו. כל ילד הוא שונה, יחיד ומיוחד ולכן מקבל התייחסות אישית התואמת לו תוך כבוד אליו כאינדיבידואל וליווי אישי המותאם לו.

 

התבלין החשוב ביותר בעבודתנו הוא אהבה והרבה!, קבלה וחום לכל ילד, יצירת סביבה חמה, תומכת ומקבלת והקניית תחושת ערך עצמי, ביטחון עצמי ומסוגלות אשר תאפשר לילד להיות מאושר ואהוב ולמצות את הפוטנציאל שלו ולהביאו לידי ביטוי.


בנוסף אנו שמות דגש רב על פיתוח האינטליגנציה הרגשית- חברתית והקשרים החברתיים בגן ומייחסות חשיבות רבה להבנת דרכי ההתפתחות של הילד, ומתן מענה לשלב ההתפתחותי בו הוא נמצא.

בגן שלנו צוות איכותי ומקצועי לכל קבוצת גיל בו אנו עובדות בהשפעת רג'יו אמיליה בשיטת "הילד במרכז" ורואות בלמידה והתחדשות מתמדת של הצוות ערך חשוב. לכן הצוות מתעדכן באופן רציף בגישות חינוכיות חדישות ותיאוריות על דרכי למידה של ילדים. הפעילות בגן נעשית תוך חשיפה לתחומי ידע רבים, חשיפה למגוון נושאים, דרכי למידה וחוויה ועבודה מתוך התנסות אישית של הילדים.


הלמידה הטובה ביותר של הילדים מתחוללת תוך עשייה אישית בפעילויות שונות וחומרים רבים ומגוונים. אנו שואפים לשמר את הסקרנות והעניין הטבעיים של הילדים ואת ההתלהבות שלהם מידע וגילויים חדשים. ראייתם של הילדים רעננה, מקורית ואינטואיטיבית, האזנה להם והתייחסות בכבוד למחשבותיהם ורעיונותיהם, כמו גם לימוד הנגזר מתוך תחומי העניין שלהם, יוצרת אצלם תחושת ערך ומסוגלות, עניין והתלהבות ומקדמת צמיחה. לכן נעשית העבודה בגן בשילוב פרויקטים קצרי וארוכי טווח המשלבים חקר ויצירתיות.

ההורים הם חלק חשוב מן התהליך החינוכי שכן הם הגורם המשמעותי ביותר בחיי הילד, אנו דוגלים ומעודדים קשר הדוק עם ההורים.
 

מנהלות הגן בעלות ניסיון רב בעבודה עם ילדים והורים.


צופית ארבל, מורה לאומנות ובעלת תואר בחינוך ואומנות/
טלי שטרן, מורה גננת לגיל הרך בעלת תואר ראשון בחינוך

  • Facebook Social Icon

גן דרור בפייסבוק